Biz Kimiz?

Yarım asır önce başlayan bir yolculuk… Temelleri başarı odaklılık, çalışkanlık ve ilkelere bağlılık üzerine kurulmuş, sağlam bir kurumsal yapı. Erzurum’dan tüm Türkiye’ye ve komşu ülkelere doğru uzanan bir başarı hikayesi.

1956 yılında Edip Akgün tarafından kurulan Akgün Grup, altına imza atılan sayısız başarılı proje ve ailenin genç üyelerinin çağdaş vizyonları ile birlikte, zamanla Türkiye’nin önde gelen şirket topluluklarından biri haline geldi.

Anadolu’da aldığı taahhüt işlerini zamanında ve başarıyla teslim ederek gün geçtikçe büyüyen Akgün Grup, yaptığı stratejik iş ortaklıkları, hızlı ve dinamik yapısı sayesinde, inşaat sektöründe önemli bir fark yarattı. Teslim ettiği tüm işlerde kendi alanlarında uzman, deneyimli mühendislerle çalışması, planlama, proje yönetimi ve şantiye süreçlerini titizlikle sürdürmesi sonucunda bugüne dek altyapı, üstyapı, taahhüt ve gayrimenkul geliştirici olarak 500.000 m2’nin üzerinde proje gerçekleştirdi.

İnşaat sektöründeki bu başarısı sonrasında faaliyet alanlarını geliştirmeye başlayan Akgün Grup, bugün enerji ve gayrimenkul sektörlerindeki yeni girişimleri, yurt içinde ve yurt dışında yapı malzemeleri sektörünün nabzını tutan dağıtım ve üretim şirketleri, turizm sektöründe tamamlanmış ve sürmekte olan önemli projeleri ile hem Türkiye hem de yurt dışında büyümeye ve yükselmeye devam ediyor.